Logo

Wybór gabinetu

first_appointment-icon

Endodoncja

Zęby, w których prawidłowo przeprowadzi się leczenie kanałowe, a następnie zabezpieczy odpowiednią odbudową, mogą spełniać dalej swoją funkcję.

Ratowanie uszkodzonego zęba jest zdecydowanie mniej inwazyjnym postępowaniem niż jego usunięcie, a następnie zastąpienie mostem protetycznym bądź implantem. W przypadku, w którym wyleczony ząb może być filarem mostu protetycznego, jego zachowanie odracza wykonanie protezy lub wszczepienie implantu.

Warunkiem sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie oraz poszerzenie wszystkich kanałów korzeniowych na całej ich długości. Gabinet dysponuje pełnym specjalistycznym sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia tego typu leczenia.

W nowoczesnej endodoncji kluczowa jest praca pod mikroskopem. Umożliwia ona dostrzeżenie istotnych szczegółów koniecznych do przeprowadzenia prawidłowego leczenia np. dodatkowe kanały, fragmenty narzędzi pozostawione w trakcie wcześniejszych zabiegów.

Leczenie kanałowe poprzedza skrupulatna analiza radiowizjografii oraz elektroniczny pomiar długości kanałów korzeniowych za pomocą endometru.

Kanały opracowuję za pomocą narzędzi niklowo-tytanowych, a następnie szczelnie wypełniam plastyczną gutaperką.

Obecnie wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie, można leczyć i uratować. W moim gabinecie wykonuję zabiegi powtórnego leczenia kanałowego, dzięki którym możliwy jest sukces terapeutyczny.